G blog. gkp G pokój! Oficjalna strona GKP
Blog > Komentarze do wpisu
Uczucie

Towarzyszyły mi dziś dziwne uczucia, kiedy czytając wpis http://polygamia.pl/gra-narobila-mi-mnostwo-smrodu-i-gowna-sapkowski-obraza-chmielarza-graczy-i-fanow/ zobaczyłem tam swoje zdjęcie...

Pierw lekka wątpliwość - czy to na pewno moje zdjęcie? Ale no chyba ciężko nie poznać swojego dywanu i swojej podkładki biurowej (czy jak ją nazwać).

Ale szybko upewniłem się, że to moje zdjęcie (sprawdzenie na gkp.blox.pl), jednak źródło jakie jest podane bardzo mnie wkurzyło... Co się z tym wiąże - chciałem od razu iść na batalię i oskarżać i domagać się przeprosin, zadośćuczynienia i przede wszystkim poprawy. Jednak za moment napawała mnie duma, że jednak moje zdjęcie, nawet błędnie podpisane zobaczy wiele osób.

Wszelkie boje o prawa odłożyłem na później... Musiałbym znów przeczytać wszystkie regulaminy, przeanalizować i pisać i czekać na odpowiedzi... Tym bardziej, że jako twórca treści (bo takim jestem - wrzucam teksty, filmiki, zdjęcia swojego autorstwa) czasem wykorzystuje treści udostępnione przez innych nie pytając się o zdanie czy po prostu czyniąc to wbrew regulaminowi. Więc nie mogę być hipokrytą i działać przeciwko sobie - jestem za ogólnym dostępem treści różnych i świadomym wykorzystywaniu ich (nie nachalnym, nie kopiowaniu, nie przypisywania sobie cudzych zasług).

Następne myśli, które mi towarzyszyły, to napisać wpis na fb - ale to się przerodziło we wpis na blog, bo to odpowiednie miejsce. Jednocześnie zacząłem myśleć o tym, żeby wszystkie swoje zdjęcia, które wrzucam w różne serwisy okraszać znakiem wodnym czy jakimś symbolem (najpewniej po prostu GKP) który był by dobrze widoczny, ale jednocześnie nie zasłaniał właściwego zdjęcia no i trudnym do usunięcia.

Wracając do tematu - 2 marca 2013 roku opublikowałem wpis http://gkp.blox.pl/2013/03/Okazja-czyni-zlodzieja-tak-brzmi-to-pewne.html - znajduje się tam zdjęcie:Na którym jest moja saga (mój egzemplarz sagi) i zdjęcie jest wykonane przeze mnie. To samo zdjęcie znajduje się w tekście, do którego link jest na samym początku tego wpisu.

Mały Świat można powiedzieć. Fajnie :)

Człowiek cały czas się uczy, a mnie cieszy fakt, że ogólnie mówiąc moja praca jest gdzieś dostrzegana i wykorzystywana. Na pewno kiedyś jak odejdę do innego świata będą to bardzo cenne rzeczy.

Co do samej treści tamtego linku nie wypowiadam się, choć trochę przykro się robi, ale no cóż, życie.


Dodane 29.08.2016r. godzina 1915:
Po koleżeńskiej i miłej rozmowie z autorem tekstu, dzięki której dowiedziałem się jak pan Patryk Fijałkowski znalazł te moje zdjęcie, możecie teraz po wejściu w link (ten wysoko) pod wspominanym zdjęciem zobaczyć prawdziwe źródło :)

poniedziałek, 29 sierpnia 2016, gkp19

Polecane wpisy

  • Wiedźmin 3 Dziki Gon - recenzja

    Wiedźmin 3 Dziki Gon premierę miał już dość dawno (19 maja 2015 roku), ale to chyba nie problem, żeby recenzję tej gry napisać z półtora roczną obsuwą? Nie prob

  • Serca z kamienia

    Dodatek do Wiedźmina 3: Serca z Kamienia to kawał dobrego dodatku. Więcej, to prawie oddzielna gra klasy AAA jako dodatek do innej gry AAA. Po prostu - wszyscy

  • W3 serce zapowiedź

    Taka fajna klimatyczna zapowiedź: A dodatkowo zawartość dodatku w wersji limitowanej: Oczywiście to co powyżej zobaczycie raz jeszcze na gkp.blox.pl, kiedy tylk

Komentarze
Gość: ju, *.adsl.inetia.pl
2016/08/30 20:12:25
Widzę, że już autor wpisu podpisał Twoje foto, to dobrze!